פייסבוק

שיווק במדיה חברתית

המדיה החברתית הפכה בשנים האחרונות למרכיב חשוב באינטראקציות הגולשים ברשת האינטרנט. עידן ה-web 2.0 הפך את עולם האינטרנט למדיה דינאמית בה מעורבים הגולשים בתכנים על גבי הרשת. צמיחת הרשתות החברתיות סחפה אחריה מאות מיליוני גולשים המנהלים באופן קבוע שיח וניווט בין תכנים שהגדילו באופן משמעותי את הזמן בו אנו מבלים מול המחשב, על גבי רשת האינטרנט.

הרשתות החברתיות צמחו ויצרו צורך חברתי חדש המיועד לחבר ולשתף תוכן ומידע בין אנשים בצורה וירטואלית. האבולוציה של הרשתית החברתיות התאימה את עצמה לצרכים ולטריגרים הטבעיים שקיימים כמעט בכל אדם. כך המדיה החברתית מספקת צרכים חברתיים אינטראקטיביים בסביבה וירטואלית ומאפשרת לכל אחד להתחבר לערוצי התוכן ולמעגלים החברתיים המעניינים אותו.

עולם הפייסבוק

בשנים האחרונות הפכו המדיות החברתיות לחלק חשוב ובולט בהרגלי הגלישה, ניתן למצוא מגוון רשתות חברתיות בנושאים שונים, אך בראשם לא ניתן לערער כי פייסבוק זוהי הרשת החברתית המובילה והשולטת כמעט בכל מדינה בעולם. רשת הפייסבוק מהווה בית וירטואלי לכמות בלתי נתפסת של כ-750 מיליון חברים מסביב לעולם, וכ-3 מיליון ישראלים, בתוך הפייסבוק זורמים כמויות אינסופיות של מידע, סטאטוסים, תמונות, וידאו, קישורים, לייקים וכמעט כל העולה על הדעת.

מתוך הצמיחה הבלתי פוסקת של רשת הפייסבוק, הפלטפורמה הותאמה  גם לבעלי עסקים המעוניינים לשווק את עצמם ברשת החברתית. רובנו מכירים את זה כדפי עסקים אינטראקטיביים שאליהם מצטרפים מגוון כלים וטכניקות טבולות ביצירתיות המהווים כלי שיווקי יעיל לעסקים. מלבד הפעילות הויראלית ניתן גם לשווק בפייסבוק באמצעות הצבת מודעות וקמפיינים ממומנים על גבי הרשת.

הנוכחות ברשת האינטרנט בכלל וברשת הפייסבוק בפרט הפכה להיות סטנדרט שיווקי עבור בעלי העסקים השונים, רשת הפייסבוק מאפשרת לפרסם לשווק ולנהל ערוץ תקשורת בדמות דף פייסבוק. כיום כמעט ולא ניתן למצוא עסק מוביל שלא נוכח ברשת הפייסבוק. אפילו תוכניות טלוויזיה, מוזיקאים, תנועות פוליטיות ובעצם כל גוף שרוצה להעביר מסר לקהל היעד.כמו שיש לפייסבוק השפעה חברתית עצומה, כך ניתן למנף עסקים על בסיס הרשת החברתית השוקקת בפעילות.

רשתות חברתיות מובילות

בעולם הרשתות החברתיות ניתן למצוא גם מגוון רשתות חברתיות ממוקדות תוכן, מה שבמילים אחרות מאפשר לנו לשווק גם בפלטפורמות ממוקדות יותר. לא כל רשת חברתית ממוקדת תהיה מתאימה לכל עסק, לכן יש צורך להתאים בצורה מושלמת את טקטיקת השיווק ברשתות החברתיות הממוקדות על פי המוצר או השרות אותו המפרסם רוצה לקדם.

מבין הרשתות החברתיות המובילות בעולם ניתן למצוא את הרשת החברתית הפופולארית טוויטר (Twitter) המאפשרת שיתוף מסרים בסגנון מיקרו בלוג על בסיס 140 תווים לכל שיתוף, רשת זו מאפשרת שיתוף מידע ושיתוף לינקים לאלו העוקבים אחרי הערוץ טוויטר שלכם. מפרסמים רבים מוצאים את רשת טוויטר מאוד יעילה עבור העסק שלהם, מעבר לפוטנציאל השיווקי ברשת זו, טוויטר  משמשת כערוץ עדכונים ותקשורת עם הגולשים.

בעולם המוזיקה ניתן למצוא את רשת ה- MySpace שמיתגה את עצמה כממוקדת מאוד בתחום זה, כיום רשת מייספייס פחות עוצמתית כבעבר, אך עדיין פעילה בתחום זה. לעולם העסקים צמחה רשת חברתית Linkedin המיועדת ליצירת קשרים עסקיים ומוכיחה את עצמה כרשת פעילה מאוד השומרת על רף ואיכות מבקרים גבוהה מאוד. לאלו המעוניינים להקים רשת חברתית משלהם, פלטפורמתning  מאפשרת הקמה של רשת חברתית ייעודית לתחום אותו אנו רוצים לקדם.

גם בישראל ניתן למצוא מגוון עשיר של רשתות חברתיות ממוקדות, בניהם קפה דה מרקר המאפשר הקמת בלוגים, רשת חברתית מוטק'ה המיועדת לגיל הזהב. ישנם גם רשתות חברתיות הפונות לבני נוער ורשתות חברתיות בתחומי תרבות, פנאי, חינוך, טיולים ועוד. מיקוד ברשתות חברתיות מאפשר לשווק ולמתג את עצמנו או את העסק שלנו בצורה מקצועית עם פינצטה ישירות לקהל היעד שלנו.

מהפכה שיווקית

אין שום ספק שהרשתות החברתיות מהוות חלק נכבד וחשוב כאשר אנו רוצים לשווק נכון את העסק או המותג שלנו. ערוצי השיווק השונים באינטרנט פועלים כסינרגיה כאשר הפעולה השיווקית מהווה נתח גדול מסך הערוצים השיווקים המרכיבים אותה. ערוצי השיווק החברתיים משמשים כתמיכה וחיזוק לשאר המהלכים השיווקים ברשת האינטרנט. החל מנוכחות ותדמית ועד להבאת לידים וגיוס לקוחות חדשים. בנוסף, השיווק ברשתות חברתיות מחזק ומשפר את הקידום האורגני במנועי חיפוש ובראשם גוגל.

הרשתות החברתיות הופכות ליותר ויותר דומיננטיות עבור הגולשים ברשת, כך גם עולם הפרסום מתאים את עצמו, היכן שהגולשים מוצאים הכי הרבה עניין שם גם המפרסמים רוצים להיות ולהביא לקוחות חדשים עבור העסק שלהם. המדיה החברתית מעניקה לכל עסק הזדמנות להפעיל ערוצים שיווקיים איכותיים, ממוקדים ולשפר את כל מערך הפרסום והשיווק בעסק.

סגור לתגובות על שיווק במדיה חברתית עוד...

Google+ תופסת תאוצה ענקית

חברת אקספריאן היטווייז חושפת נתונים חדשים ומרתקים אודות הרשת החברתית החדשה של גוגל (Google+) ומראה צמיחה עצומה במבקרים והנרשמים ברשת. נראה שאפילו שהרשת החברתית היא סה"כ כלי חדש ונמצאת פחות מחודשיים בשוק, התפיסה המספרית גדלה במאות אחוזים בכל חודש ובמאות אחוזים בכל שבוע.

המידע שוחרר לראשונה בתאריך 16 ליולי וחושף נתונים מרתקים אודות מספר המבקרים השבועי והחודשי לעומת רשתות חהברתיות ופלטפורמות חברתיות אחרות בעולם.

 • גוגל+ היא הרשת החברתית המדורגת מספר 42 בארה"ב ומדורגת מספר 638 בעולם כולו מתוך כל האתרים והפלטפורמות החברתיות
 • לדברי חברת היטווייז גוגל קיבלו 1.8 מיליון ביקורים בשבוע שעבר, צמיחה של 238% מהשבוע הקודם, והרשת החברתית גדלה בגידול אסטרונומי של 821% מאז השבוע של ה-2 ליולי מתי השרשת נשעתה זמינה לקהל הרחב.
 • שבוע שעבר 56% מהתנועה לגוגל+ נעשתה מכלים ואפליקציות אחרות של גוגל כאשר 34%  מתוכם הגיעו מגוגל עצמה, נראה ש-37% מהתנועה לאתר הגיעה ממנועי חיפוש שונים וכ-21% מתיבות אימייל.
 • נכון ל14 ליולי הגיל הממוצע של רוב המשתמשים ברשת החברתית היו צעירים 25-34 ושבוע שלפני כן ממוצע הגילאים היה 18-34.

מידע מחברת אקספריאן היטווייז אודות הצמיחה ברשת החברתית של גוגל+

הנתונים הללו חושפים בפנינו את הפוטנציאל הגלום ברשת החברתית העולה, שצמיחתה המספרית לא עוצרת אלא מכפילה ומשלשת את עצמה בכל שבוע, אמנם הנתונים הללו נאספו בארה"ב בסיס האם של גוגל, אך ברחבי העולם אחוזי ההצטרפות דומים. הרשת החברתית התפשטה כמו אש בשדה קוצים על הפיצ'רים החדשים. לעומת זאת פייסבוק השיקו השבוע צ'אט חדש שנקטל שוב ושוב על ידי גולשים ומשתמשים זועמים.

כל שני וחמישי פייסבוק משנים משהו אחר באתר שלהם, בדרך כלל בדומה למיקרוסופט, זה יוצא גרוע או מקרטע לחלוטין. מהרגע שפייסבוק החליטו לשנות את פני הרשת החברתית הם עשו טעות אחר טעות אחר טעות, החל מהקבוצות הראשוניות, הצ'אט הקבוצתי הכושל ועד למערכת הצ'אט החדשה שמציגה 24-25 משתמשים כולל את אלו שבכלל לא אונליין ולא נותנת לגלול או לבחור משתמשים אחרים. שלא לדבר על כך שהגדרות הפרטיות משתנות כמעט כמו עונות השנה, פייסבוק הגיעה לשלב הרווייה והיום מתוך כוחו של הרגל וההייפ שנוצר סביבה 450 מיליון המשתמשים עדיין מבקרים ברשת על בסיס יומי.

אין לזלז בפייסבוק, זהו כלי בעל פוטנציאל אדיר לשיווק ושינוי אמיתי, החל מהמחאות שהובילו למהפכות בעולם הערבי ועד להורדת מחירי הקוטג'. נוכל לראות בוודאות שהפעילות הפייסבוק שלנו תניב לנו תנועה, אם כי פחות ממוקדת ברוב הפעמים. גוגל לעומת זאת עדיין לא השיקו את עמודי העסק ברשת החברתית אך הצהרות מפי גוגל מראות על כך שישנה כוונה להכניס את המוטיב העסקי פנימה. בנתיים אנו יכולים ליהנות מרשת חברתית ללא פרסומות.

סגור לתגובות על Google+ תופסת תאוצה ענקית עוד...

אבולוציית השיווק בפייסבוק

אבולוציית השיווק בפייסבוק

עוד מראשית חיי הפייסבוק החלו בעלי עסקים לקדם את העסק שלהם, הרי בכל מקום שבו תהיה תנועה של גולשים, שם מפרסמים ירצו להיות ולהציג את המותג שלהם. הפייסבוק בתחילת דרכו בראש ובראשונה הוקם על מנת לתת מענה חברתי על בסיס פרופילים, כאשר כל חשבון פייסבוק אמור לייצג אדם אמיתי שעומד מאחורי הפרופיל.

הפופולאריות והגדילה המאסיבית של רשת הפייסבוק רק העיקה על חווית הגלישה בגלל נוכחותם של משווקים בדמוי פרופילים, זה גם חוקק בתקנון הפייסבוק כאיסור ברור שמעניק לגיטימציה להנהלת לסגור או להשבית חשבון על כך. האפשרות הנוסטלגית של פתיחת "קבוצה" בפייסבוק לא באמת המעיטה את פעילות המשווקים ובפועל הניתור והבקרה של פייסבוק לא ממש הצליחו להשתלט בצורה כזו שתעלים את התופעה שבה עסקים פותחים פרופיל המיועד לאדם אמיתי.

דפי הפייסבוק שהתפתחו הביאו לשינוי אמיתי בהתנהגות המשווקים בפייסבוק, באיזה שהוא מקום נשארו הספאמרים ורודפי הלידים שמנסים בכל דרך להגיע לכמה שיותר אנשים, על הדרך הם מצליחים לעצבן המון אנשים שבסך הכול רוצים לעדכן סטטוס ולעשות כמה לייקים לחברים. כך בקלות הפך הפייסבוק ליעד אסטרטגי עבור המפרסמים השונים, חלקם עושים זאת בצורה ראויה להערכה, חלקם כנראה לא באמת מבינים מהי הדרך הנכונה.

פייסבוק מבין את הצרכים של העסקים

ממעריצים ללייקככל שהצטרפו יותר חברים למעגל החברתי כך הצטרפו יותר עסקים שרצו להיות נוכחים ברשת החברתית, במיוחד שזה נחשב לטרנד חם והמון הגולשים נוהר לעבר הקיר. לאחר תקופה שבה הפייסבוק ביסס את עצמו כרשת חברתית מובילה כמעט בכל העולם, הוחלט בפייבסוק לתת מענה גם לעסקים, מה שבהמשך התפתח יותר ויותר, המטרה העיקרית הייתה ליצור הפרדה בין החברים האמיתיים שנמצאים בחברים שלנו, לבין דפי הפייסבוק השונים הקיימים ברשת החברתית.

את דפי הפייסבוק בחיתוליו הכרנו כ"דף מעריצים" וכדי להצטרף אליו היינו צריכים להפוך ל"אוהדים", הפלטפורמה הייתה שונה ממה שאנחנו מכירים כיום, פייסבוק למדו עם הזמן את הצרכים השונים של סוגי הדפים השונים שעם הזמן שודרגו ושופרו. הלייק נכנס לסלנג שלנו, על כפתור ה"לייק" (או "אהבתי") תצטרכו ללחוץ כדי להצטרף לעמוד קיים, כל אדם שלחץ כל כפתור הלייק הופך להיות חבר בעמוד, ובכך יכול לעקוב אחר הפעילות המתרחשת בעמוד.

כיום כאשר תרצו לפתוח דף פייסבוק תצטרכו לבחור סוג דף מתוך מגוון רחב ומקיף מאוד שהפייסבוק מציע, שימו לב כי מבנה הדף וההגדרות שבו משתנות מעט בין סוג הדף שתבחרו. די ברור שהפייסבוק מבין את הצרכים השונים של המשווקים והעסקים שרוצים להיות נוכחים בפייסבוק, בשל כך פייסבוק התאימה את הפלטפורמה שלה, בכך שהם מאפשרים לבעלי עסקים לפעול ברחבי הפייסבוק ולקיים פעילות ושיח באמצעות הרשת החברתית.

אל תזבלו לי את הקיר!

תיוגים וספאם בפייסבוק

כלים ואפשרויות רבות בפייסבוק הפכו את המשווקים השונים למאוד יצירתיים ובעלי דמיון עשיר, ככה לאט לאט צמחו להם טכניקות שיווק יצירתיות ומהלכים שונים שכל מטרתם היא לשווק באגרסיביות ככל האפשר. כולנו מכירים את המעצבנים שמתייגים עשרות חברים על איזה תמונה של סמארטפון, או תופעה שנפוצה לאחרונה, קמפיין ספאם שממש רוצה שנלמד אנגלית. אבל הנסחפים של השבוע הם מגייסי הניצבים, שלא חוסכים בתיוגים ומנסים בכל דרך להגיע לקיר שלנו עם פרסום מוגזם חסר פרופורציות.

אבל אין מה לעשות, ספאמרים תמיד היו וספאמרים כנראה גם תמיד יהיו. למה זאת? כי זו הדרך הכי מהירה להביא אשליה בדמות תוצאה. זאת מבלי לחשוב ובלי להתחשב בפרטיות של גולשים אחרים.

הזיבולים השונים לא מסתכמים רק בתיוגים, זה רודף אותנו גם ב"אירועים" שנפתחים לעיתים למטרות מסחרית ובצורה די מוגזמת, אני משער שמקימי הפייסבוק לא תכננו את המודול של האירועים על מנת שנקבל בנוטיפיקיישן שלנו ערימה של אירועים שממש לא מעניינים אותנו בשום צורה, נוצר מצב שרובם המוחלט של ההזמנות לאירועים שמגיעות לרוב החברים בפייסבוק אינם מעניינות אותם כלל, התופעה הזו די מעצבנת.

מנגד, יש גם את אלו שפותחים "אירוע" במטרה שיווקית, אך עושים זאת תוך שמירה נכונה על טקט ובצורה שאינה מוגזמת ואינה פוגעת באף אחד. אותם מפרסמים עושים את תהליך השיווק בפייסבוק בצורה נכונה והתהליך הזה גם יעיל עבורם ועבור המותג שהם מקדמים, בסופו של דבר הם גם משיגים את מטרתם וכולם לבסוף מרוצים.

תלחצו לייק בבקשה

לוחצים לייק בפייסבוקבזירת השיווק בפייסבוק נוכל למצוא המון מתחרים, כמעט כל בעל עסק שמכבד את עצמו יהיה שם, גם כאלו שלא יודעים מה זה דאבל קליק, יש סיכוי טוב שחבר או מכר פתח עבורם עמוד פייסבוק. אבל לפתוח דף פייסבוק זה ממש לא מספיק. זה בדיוק כמו שתקימו חנות שמוכרת מוצרים וממוקמת במקום נידח, אי שם באיזה איזור תעשייה, ואז גם ותצפו שיזרמו אליכם כל הזמן לקוחות, זאת מבלי שפרסמתם בכלל. זה גם בדיוק כמו שתקימו אתר אינטרנט מאוד יפה ומעניין, אך אחרי שהקמתם את האתר שלכם אם לא תעשו קידום לאתר, אין שום סיכוי שהוא יביא תנועת גולשים ויהיה רווחי. בפייסבוק אותם עקרונות עובדים בדיוק אותו דבר. עליכם להשקיע ולשווק את דף הפייסבוק שלכם, חשוב גם לדעת כיצד עושים זאת בצורה נכונה ויעילה.

בהקמת דף פייסבוק ישנם אין סוף אפשרויות, על אף שהפלטפורמה הבסיסית היא יחסית קבועה, לבעלי הדפים ולאלו שמקימים את דף הפייסבוק שלהם יש יד רחבה ואפשרויות עצומות שמאפשרות גיוון, עיצוב והצגת תוכן דינאמי בלשוניות בדף הפייסבוק. דפי פייסבוק רבים הפכו להיות מעין אתרים קטנים שהפכו במהרה להיות הערוץ השיווקי המוביל של המותג שלהם.

אי אפשר להתעלם מהעובדה שדפי פייסבוק הפכו לטרנד חם ביותר. כמעט כל תוכנית טלוויזיה מפעילה ערוץ פייסבוק תומך, עסקים רבים מזמן כבר שם. סביר להניח שגם אתם חברים בכמה עמודים כאלו. עמודי הפייסבוק מאפשרים לכל עסק או מותג לשמור על קשר אישי מול הלקוחות או אלו שעוקבים אחרי הפעילות של אותו מותג. זו דוגמא נפלאה לשימוש ומיצוי ה- WEB 2.0 על בסיס פלטפורמה במדיה החברתית.

אחד מעיקרי המטרות של בעלי דפי פייסבוק זה כמות החברים שלחצו "לייק" והצטרפו לעמוד, זו הדרך היחידה של בעל העמוד לקבל מכם "אישור" לעדכן אתכם על הקיר בסטאטוסים ועדכונים חדשים ישירות לקיר שלכם, זה גם הפך לסוג של תחרות בין מפעילי הדפים, שגם שם אנו פוגשים את עולם הספאם שנועד להקפיץ ככל האפשר את כמות הלייקים בעמוד, ברוב המקרים הכמות באה על חשבון האיכות.

סגור לתגובות על אבולוציית השיווק בפייסבוק עוד...

הפייסבוק עוזר לנו להשפיע

הפייסבוק עוזר לנו להשפיע

לפני כמה שנים אולי היינו יכולים להיות סקפטיים לגבי השפעת הרשת החברתית על חיינו, אבל כיום הפייסבוק לחלוטין משפיע על החיים שלנו ולא רק בחזית הוירטואלית אלא גם בחיים האמיתיים ובשגרה שלנו. זה כבר מזמן לא מסתכם רק באוסף פרופילים המקושרים זה לזה משפיעים בעזרת בפייסבוקבחברויות, תיוגי תמונות, "אטנדינג" על אירועים משותפים וכיו"ב. לפלטפורמה התווספו והתחזקו כלים רבים, כלים שנועדו להגביר ככל האפשר את טריגר השיתוף שטמוע בנו, שגם ככה פרטיות אמיתית לא באמת נמצא שם.

כשלנגד עיננו הפייסבוק צומח בקצב מסחרר, נחרט בנחרצות והתמקם כהרגל חברתי של אנשים רבים מסביב לגלובוס. הקו הווירטואלי נחצה ונכבש, מחאות פוליטיות ומחאות חברתיות מצאו את מקומם בתוך פלטפורמת הפייסבוק. גם הטוויטר שימש כפלטפורמה חיה ובועטת במחאות גולשים המוניות הכה גלים והוציא רבים מהמחשב למחאות ברחובות. לאחרונה קצת פחות שומעים על פעילויות דומיננטיות ברשת הציוצים, אך עדיין ניתן לראות פעילות ערה שנשארת הרחק מאחורי מעצמת הפייסבוק בכמות החברים וההשפעה.

הכלי שמוכר לכולנו כ"דף פייסבוק" התגבש והפך במהירות לכלי רב עוצמה עבור יצירת באז ויראלי והפצת מידע בין רגע ישירות לגולשים בעלי עניין משותף.בזמן שהכלי החברתי הזה מתעצם לו מיום ליום, בפייסבוק לומדים כל הזמן כיצד אפשר לשפר את האפשרויות השונות במערכת שלהם על מנת לגרום לנו לבלות יותר ויותר זמן מול הפלטפורמה החברתית החזקה בעולם. גם שוק הסמארטפונים והאפליקציות הנלוות הגישו לרבים מאיתנו זמינות מלאה לפייסבוק גם מהסלולארי, בכל זמן, בכל מקום ובכף ידנו.

בעולם מארגנים מחאות

לרשת הפייסבוק קיים מוניטין עשיר ומגוון בעניין מחאות והפיכות רבות משתתפים, והיד עוד נטויה. המזרח התיכון הפך לחבית נפץ עם פתיל שרק ממתין לניצוץ הקטן. אחרי שכולנו שמענו על ההפיכה שהתרחשה נגד השלטון במצרים, התקוממות גולשים שסחפה אחריה כסערה מאות אלפי אזרחים שהצליחו להביא לשינוי היסטורי במצריים. גם השלטון בסוריה זכה להתקוממות על בסיס נסיבות דומות, התקוממות שצמחה באמצעות גולשים בפייסבוק. אי אפשר לפספס את הכוח העצום שהביא להצתת המחאות האלו. במדינות רבות זיהו את היכולות של הפייסבוק לגבש ולתאם מידע על בסיס הרשת החברתית, הרי גם ככה חצי עולם ואשתו פתחו כבר פרופיל בפייסבוק.

הסערות בעולם הערבי שכולנו שמענו עליהם לאחרונה, רק מוכיחים ללא צל של ספק שניתן להשפיע ולעורר רעש רב עוצמה באמצעות פלטפורמת הפייסבוק. ככל שאנו הגולשים לומדים כיצד להשתמש בצורה נכונה בפייסבוק כך התוצאות והיכולת גיבוש תגדל ותתעצם, אחרי הכול הרשת החברתית קיימת מספר שנים בודדות ומהר מאוד אנו למדים שהפייסבוק כבר חתום על שינויים רבים בעולם.

הישראלים פעילים בפייסבוק

לאחרונה התפרסם דירוג כלל עולמי המציג את שיעור הפעילות בפייסבוק בין מדינות שונות, ישראל מדורגת במקום השני בהיקף הגלישה בפייסבוק בשיעור של כ 91% מבין כלל הגולשים באינטרנט בישראל. כאשר ידוע לנו כי 71.6% מתושבי ישראל מחוברים וגולשים באינטרנט. מה שאומר במילים אחרות, הפייסבוק הפך לחלק נכבד מחוויית האינטרנט בחיי הישראלים, באופן יחסי כמובן לכמות כלל הגולשים בארץ. נכון שאנחנו חיים במדינה קטנה, השלוש וחצי מיליון גולשים בפייסבוק אמנם נחשבים מעט ביחד לעשרות מיליונים במדינות אחרות. אך בעולם הויראלי זה לא רק הכמות, זה גם היקף הפעילות. פה בארצנו הקטנה ניתן לומר שאנו פעילים מאוד ביחס למדינות אחרות בעולם.

דלק וקוטג'

בין הפרופילים השונים בפייסבוק והאינטראקציות גולשים המבוססת על שיח גולשים ושיתוף, ניתן לראות בבירור את הכוח העצום שקבוצות בעלי עניין משותף יכולות לעשות ולהשפיע עם גדילתם והפצתם. כשמחירי הדלק החלו לעלות בהתפרעות חסרת פרופורציות החלו גולשים רבים לזעום על כך בצורה גלויה, בסטטוסים, בקבוצות, עמודים בפייסבוק ובהפצת מסרים בדמות "אירועים". במהירות רבה התארגנו והתגבשו הפגנות ומחאות שנועדו לשנות או להקל על תעריפי הדלק.

מצד אחד היו מחאות ופעילויות של אזרחים כעוסים והשיח האינטרנטי הפך להיות שיח תקשורתי שזלג לשאר ערוצי תקשורת. מצד שני לא קרתה תפנית משמעותית שניתן היה להגיד שכל המאמצים באמת הצליחו להביא לשינוי והורדת מחירי הדלק לשביעות רצון האזרחים. העניין דעך לו, יתכן שעד ההעלאה הבאה של מחירי הדלק לא נשמע על כך. אי אפשר להגיד שזה לא השפיע בכלל, אבל כהתארגנות יחסית ראשונית ברשת הפייסבוק פה בישראל זה הפך לשיח חברתי והתקבל האפקט שמבשר, יש פה השפעה. זה היה ברור שזה רק עניין של זמן עד שנעלה מדרגה ונלמד כיצד להשפיע יותר ויותר בעזרת גיבוש וירטואלי.

מחאה ישראלית בפייסבוק

יחד עם עליות המחירים ברוב המוצרים והמשאבים שאנו צורכים, לאחרונה חלק עליה משמעותית במחירי החלב ומוצריו, בראשם הקוטג'. כיום הקוטג' הפך לסלב מאוד רציני בכל סופר, אפילו במכולת השכונתית. מחירו הוכפל בשנים האחרונות, לאחר שהוסר הפיקוח עליו. מחאה חברתית אגרסיבית ונושכת צמחה לה במהירות רבה, קבוצה של אנשים שלא הכירו קודם לכן שהביעו מחאתם ברשת הפייסבוק, יחד הם הצמיחו את המחאה הצרכנית הכי מרעישה ששמענו בשנים האחרונות. תוך ימים בודדים הוקם דף פייסבוק ואליו הצטרפו עשרות אלפי ישראלים.

כל גולש ישראלי שני כתב בקיר של עצמו סטאטוס כלשהו על המחירי הקוטג' ונטל חלק בשיח החברתי, נוצר מיתוג אגרסיבי במהירות שיא לכלל פעילות המחאה, תוך שעות בודדות הגיעה לעיתונות, לערוצי הטלוויזיה השונים, תחנות רדיו, כך שגם אלו שלא גולשים בפייסבוק נחשפו לזה. מהר מאוד החלו רשתות שיווק מזון להבין את רצון הצרכנים והחל לצאת בהנחתת המחיר של הקוטג'. זה באמת מריח כמו מהלך שיווקי, אבל נראה שמארגני המחאה לא ממש אוכלים את זה. על פי דברי אחד ממארגני המחאה, הקוטג' הינו רק מדגם של אחד ממגוון מוצרי מזון שמחירם זינק מעל לגבולות ההיגיון. כך שהורדת מחיר הקוטג' אינו פותר את מכלול הבעיה.

הצצה אל העתיד

אנו עדים לשינויים חברתיים ופוליטיים מסביב לעולם שצמחו כמחאות לגיטימיות וכשרות למהדרין. בעבר היו סקפטיים רבים שלא האמינו ביכולות והעוצמות של המדיה החברתית. היו גם רבים שתפסו את עולם האינטרנט כעולם בפני עצמו ולא כעולם שמשולב ומסונכרן עם החיים האמיתיים שלנו. כל צעד חברתי או פוליטי שמביע עמדה, מגבש קבוצה של אנשים בעלי דעה דומה או עניין דומה והופך לשיח, קיים בו הפוטנציאל להשפיע.

כיום אנחנו ערים ולמדים מהו הכוח וההשפעה של המדיה החברתית והפייסבוק. כשעשרות אלפי ישראלים מבינים שהמחאה ברשת עובדת, ומפעם לפעם אנו משיגים תוצאות יותר ויותר טובות עבורנו.ככל שאנחנו צופים מהצד ורואים שדברים זזים ויש לנו השפעה, כך במחאות הבאות יזנקו על הרכבת יותר ויותר משתתפים וההשפעות יתעצמו בהתאם. העולם הווירטואלי בטווח הרחוק ישמש ככלי המסוגל להשפיע ולהביא לשינויים חברתיים. מה שבטוח, אין כל ספק שההפגנות והמחאות של העתיד יהיו עם לפטופים בסביבה וירטואלית עם חיבור אינטרנט.

2 תגובות עוד...

סבא: "כשאני הייתי בגילך הטלוויזיה נקראה ספרים"

הזמן עובר והשנים חולפות אך האם המציאות משתנה? זה כבר ממש לא חדש שהצעד הראשון לחיפוש מידע בתחום מסוים בקרב הציבור זה חיפוש באינטרנט. אתר האינטרנט המקצועי Search Engine Land פירסם בפברואר מחקר בו הוא מדווח על 34,000 חיפושים בשניה ברחבי העולם! זו כמות עצומה של אנשים המחפשים אינפורמציה מדי יום כאשר מנועי החיפוש, בלוגים, רשתות חברתיות, אתרי האינטרנט מספקים לגולשים את התשובות.

עם התפתחות הטכנולוגיה אפשר לומר שלא השתנה הרבה מהדור של הסבים והסבתות שלנו, העידן לפני האינטרנט, בקטע של שיתוף דעות וחוויות. שיתוף המידע קיים מאז ומתמיד אך אם בעבר המידע היה מגיע בעיקר למשפחות, חברים, קרובים וכל מי שהיה מוכן להקשיב כיום למידע יש פוטנציאל רב לחצות יבשות ולהגיע לרוב האוכלוסיה בעולם.

אנו פונים לאינטרנט למציאת מידע אך איפה אנו מחפשים אותו? מחקרים מראים שכאשר אנו רוצים לקנות מוצר או שירות מסוים אנו פונים למנועי החיפוש, בזווית ראיה עולמית אנו פונים לגוגל. במקרים בהם אנו מחפשים מידע על אנשים שקרובים אלינו או מחפשים לייצור קשר אנו פונים בעיקר למדיות החברתיות / לרשתות החברתיות ובזווית ראיה עולמית אנו פונים לפייסבוק.

קידום אתרים

שיווק באינטרנט

מהמחקר "מה אנשים מחפשים ברשתות חברתיות ולמה?" (תרגום חופי) שביצעו מייקרוסופט ואוניברסיטת MIT עלו הנתונים הבאים: 29% מבקשים המלצות לדוגמא – "מחפש מתנה ליום האם למישהו יש רעיונות?", 22% מבקשים הבעת דעה לדוגמא –"מה אתם חושבים על פרסום בגוגל בעזרת חברת דוראן?", 17% מבקשים עזרה מעשית לדוגמא – "האם מישהו יודע איך לפרוץ אייפון?". אלו 3 העיקריים. ממחקרים נוספים שנעשו בתחום גולשים אשר מחפשים לרכוש בעזרת האינטרנט יפנו קודם לקבלת המלצות וחוות דעת ברשת ורק לאחר מכן יבצעו את הרכישה. למעשה 90% סומכים על ההמלצות שהם מקבלים באינטרנט מהקרובים אליהם ו 70% סומכים על חוות הדעת שגולשים כתבו גם אם הם לא מכירים אותם.

שוב, כמו שציינתי לגבי שיתוף המידע גם תהליך הרכישה לא שונה בהרבה מבעבר למעט הקלות והמהירות בה אנו יכולים להגיע לקשת הקרובים אלינו. גם לפני עידן האינטרנט היינו שואלים את קרובינו לגבי רכישה של מוצר או שירות מסוים ומסתמכים בעיקר על התשובות שהיינו מקבלים מהם. היתרון העיקרי הוא שכיום מעבר לקרובים אלינו אנו יכולים לקבל חוות דעת מניסיונם של אחרים ולקבל החלטה יותר נבונה לגבי הרכישה. תאוריה זו מקבלת חיזוק כאשר ניתן לראות בארה"ב את הגידול הניכר בשאילתות המלצות בקרב החברים בפייסבוק וטוויטר או בגידול הכניסות לאתרים כגון: yelp או epinions.

לסיכום, תהליך הרכישה וחיפוש המידע כיום דומה מאד לתהליך בעבר למעט הכלים בהם אנו משתמשים כמו עם פלטפורמות שונות לבניית אתרים שהתפתחו ועברו טרנספורמציה לזירה החברתית כמו בניית אתרים בפייסבוק. ענקיות האינטרנט ימשיכו בקרב של לחבר אותנו עם מכרינו כי עם כל התוכן שעולה היום לאינטרנט מדי יום והמידע הקיים בעולם אנו לרוב יותר נאמין "למילה" של מישהו שאנו מכירים מאשר לזר או חברה שמנסים לשווק לנו ולא חשוב כמה מקורי או מצחיק יהיה קמפיין השיווק.

סגור לתגובות על סבא: "כשאני הייתי בגילך הטלוויזיה נקראה ספרים" עוד...

גוגל ME – הרשת החדשה של גוגל

אפילו בפייסבוק רועדים ומשקשקים לשמע רחש השמועות, שכבר הפך להיות הרבה יותר משמועות כשהתחילו להגיע עדויות והצהרות שונות מפי קודקודים בהנהלת מנוע החיפוש הגדול בעולם גוגל – בחודשים האחרונים שוקדים גיאוני הטכנולוגיה על רשת חברתית שתתחרה (ואולי גם תביס?) את פייסבוק.

מאריסה מאיירס בביקורה האחרון בארץ העידה שהרשת החברתית צריכה להיות ממש מובנית בתוך הדפדפן, ועם ההסתכלות על העתיד קדימה נראה ששירותי המייל, הדפדפן, הרשת החברתית, ומערכת ההפעלה יהיו כולן באותו חלון (מישהו אמר גוגל כרום OS?)

הידיעות על כך הגיעו אפילו לחדשות 2 בישראל מרוב שהדבר הוא הרבה גורל לאחת החברות המפתיעות ביותר בשנים האחרונות, פייסבוק.

אין ספק שיהיה מעניין לכולנו לראות לאן הדבר יתפתח. פייסבוק עלתה והצליחה מאוד בכל הקשור לפלטפורמות חברתיות, בעוד גוגל תמיד דישדשה בפן הסוציאלי באינטרנט (הרשת החברתית שלה אורקוט מצליחה רק בדרום אמריקה – וגם לא בהרבה מדינות, בעיקר בברזיל, "הגל" שהיווה פלטפורמה לשיחות רבות משתתפים קיבל מעצור בפיתוח הטכנולוגי שלו לאחר שכמות ההיענות והפופולאריות שלו לא נסקה לפי הציפיות, והשירות החברתי גוגל Buzz – שלמען האמת, עד לדקות אלה כותב המאמר לא מבין בדיוק מה הוא בא לעשות גם לא צבר פופולאריות רבה…)

יהיה מעניין

כולנו מצפים לבאות

סגור לתגובות על גוגל ME – הרשת החדשה של גוגל עוד...

שיווק בפייסבוק

בעולם השיווק באינטרנט קיימים מספר כלים עיקריים שניתן להשתמש בהם ומספר אסטרטגיות יעילות שניתן לנקוט בכדי לשווק בצורה יעילה וקלה. תהליך ארוך של מיתוג אישי יכול להביא לתועלת אדירה לחברה ואפילו לפתוח דלתות במקומות גבוהים מאד. מיתוג חיובי על גבי האינטרנט מהווה את אחד מאבני היסוד של שיווק באינטרנט.

היום לכולם יש פייסבוק, פייסבוק עד היום מהווה את החור הגדול ביותר באבטחת המידע שלנו על גבי הרשת, אפילו גוגל שזוחל לכל מקום אינו מגיע לרמת הפרטים שניתן להשיג עלינו רק דרך התבוננות בפרופיל הפייסבוק שלנו. מצב קיים זה של גלובלזיציה של מידע עד לפרטים האישיים והאינטימיים שלנו.

יכולה להיות כלי יעיל בכל הקשור לשיווק אינטרנטי וכמובן מיתוג אישי חיובי על גבי הרשת. אותו חסרון או "חור באבטחה" הוא גם הכלי המושיע וחורץ הגורלות. הפרופיל הוא הפנים שלנו על גבי הרשת, איך שאנו מציגים את עצמנו, מה שאנו כותבים על עצמנו, צורת ההתבטאות בסטטוסים שלנו, באירועים והקבוצות אליהם אנו משתייכים ונוכחים.

כל הגורמים האלה בסופו של דבר קובעים איך אנו נראים מבחוץ, ויכולים לחרוץ לפעמים את הדין על עסקאות שלמות. לא פעם אנשים איבדו את עבודתם, בעקבות הפייסבוק. אם זה פליטת פה על הבוס בעבודה, או עדכון סטטוסים כאשר אמרנו שאנו חולים ולא יכולים לעבוד מול מחשב. כל הסיבות הנ"ל משדרות ומעבירות מסדר ברור כשמש והוא "מי אנחנו".

שיווק בפייסבוק – אז מי אנחנו ? איך אנו יכולים למנף זאת לטובתנו ? – כמה דרכים יעילות לשווק את עצמנו נכון בפייסבוק

פייסבוק כרשת החברתית הגדולה בעולם, מציבה לנו מספר כלים עיקריים לשווק את עצמנו, אך דווקא ראש יצירתי ולא שיגרתי יכול להניב יותר תוצאות מסתם שימוש בכלים טכניים שמציבים לנו. כל כלי אוצר בתוכו פוטנציאל אדיר שאנו יכולים לממש אם רק נחשוב מעט מחוץ לקופסא. כמו כן לכל כלי ושיטה יש מספר דרכים שניתן לפעול בהם בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

הפרופיל שלכם בפייסבוק – הנשק הסודי

הרבה אנשים אינם מבינים זאת, אך הפרופיל בחשבון הפייסבוק יכול להוות את אחד המוקדים הרציניים והאיכותיים ביותר לשיווק ויראלי ולשיווק העסק שלנו על גבי הרשת, הפרופיל שלנו בפייסבוק אלה הפנים שלנו על גבי הרשת, לרובנו יש מעל 500 חברים החל ממכרים מהגן ועד לבוסים מהעבודה.

חלקם עוסקים בתחום שלנו, חלקם בתחומים אחרים, מה שבטוח שיכולות להיפתח בפנינו הרבה דלתות חדשות על ידי שיווק חכם של העסק שלנו על גבי הרשת, יש כמה דגשים חשובים שכדאי לתת כאשר אנו משתמשים בפרופיל הפייסבוק שלנו כאמצעי לשיווק העסק \ מוצר שאנו מציעים או משווקים.

1. שפה נאותה \ חזות עסקית

2. פרופיל אישי \ פרופיל עסקי

3. בחירת חברים

4 . הרשאות הפרופיל

5. עדכון שוטף – יצירת באז איכותי

שפה נאותה – חזות עסקית

כאשר אנו מעוניינים לשווק את עצמנו בצורה איכותית דרך הפרופיל פייסבוק שלנו, עלינו לקחת את גורם השפה בחשבון. כולנו מגיבים בסטטוסים של חברים, קבוצות שאנו משתייכים אליהם, עמודי מעריצים או סתם כותבים על הקיר של מישהו באתר. בכל המקרים האלה החברים שלכם יכולים לראות בזמן אמת את מה שכתבתם. כמו כן התמונות שאתם מעלים, התמונה של הפרופיל שלכם צריכה לשדר את אותה מקצועיות כמו התוכן שתפרסמו.

חשוב מאד לשמור על שפה נקיה ונאותה בעת הכתיבה, ברגע שבחרנו לשנס את הפרופיל למטרה של קידום העסק שלנו עלינו להבין שהפרופיל הופך לפנים שלנו, ועל הפנים שלנו להיות רציניות, מקצועיות ואיכותיות. אם נכתוב קללות, גידופים ונשתמש בשפה שאינה נאותה אנו ממתגים את עצמנו בצורה שלילית.

למה שארצה לחתום חוזה של עשרות אלפי שקלים עם ברברי?

פרופיל עסקי \ פרופיל אישי

יש מנכ"לים ובעלי עסקים אשר נמנעים מלהשתמש בפרופיל האישי שלהם, ויוצרים פרופיל שני. פרופיל החברה, ברגע שאנו בחרנו לנקוט בשיטה זו, עלינו לשים דגשים חשובים על נושא העריכה של הפרופיל, הגדרות הפרטיות שלו (האם חשוף לעולם או לא), תמונות, אירועים וקבוצות. ישנה חשיבות רבה על מיקוד כאשר אנו פותחים פרופיל עסקי.

עלינו לוודא שהפרופיל ממוקד על נושא המוצר או השירות שאנו מעניקים, במידה ואנו חברת קידום אתרים, יש לדאוג שהפאופיל העסקי שלנו יהיה ברשימת החברים של כל מקדמי האתרים בפייסבוק, יהיה חבר פעיל בכל הקבוצות, שיהיו לו תחומי עניין הקשורים לעסק. למעשה שכל הפרופיל יתמקד אך ורק במוצר או השירות.

מיקוד שכזה יניב תוצאות יפות מאד בכל הקשור לשיתופי פעולה עסקיים ויכול לפתוח לנו הרבה דלתות ברגע שפעילות החברה גדלה ושומעים על החברה יותר. חשוב שכל הסטטוסים, עדכונים ומידע יהיה קשור בחברה ובמוצר וכמובן בשוק עצמו.

שיווק בפייסבוק – בחירת חברים

אחד התהליכים החשובים בשיווק בפייסבוק וברשתות חברתיות בפרט, הוא בחירת חברים נכונה. ברגע שאנו חברים של האנשים הנכונים, ואותם אנשים נעשים פעילים בקבוצה שפתחנו, עמוד מעריצים, או הפרופיל שלנו. אנו למעשה פותחים עוד ערוץ הפצה של המוצר \ שירות שלנו. במידה ויהיו לנו חברים העוסקים בתחום והם יפרסמו על הקיר שלהם תגובות, פוסטים או דיבורים על העסק שלנו.

הדבר מופיע אצלהם על הקיר, סקרנים שמעוניינים לראות על מה מדובר יכולים להיחשף לעסק שלנו \ מוצר \ שירות בצורה יעילה ופשוטה. במידה וזה קורה בכמה רמות עומק, אנו ממנפים את החשיפה הזו הלאה בצורה יעילה ונוחה כמעט ללא מאמץ מצידנו, לכן בחירת חברים היא חשובה.

דגש: אין זה אומר שלא אמורים להיות לכם חברים אחרים שלא קשורים לתחום, אלא פשוט לדאוג שכל האנשים המוכרים בתחום יהיו בחברים שלכם. זה טוב לעסק וטוב לתחום.

הגדרות פרטיות בפרופיל האישי – הרשאות פרופיל

הסיבה הגדולה ביותר לפיטורין כתוצאה מהפייסבוק נובעת מהגדרות פרטיות קלוקלות. כמה מקרים שפורסמו באינטרנט מזכירים מספר אנשים שכתוצאה מעדכון סטטוס בפייסבוק או פעולות אחרות חשפו את היותם שקרנים, ואיבדו את מקום העבודה שלהם. (זה מה שקורה שהבוס שלך בחברים שלך)

לכן עלינו לבצע מידור נכון של החברים, ברגע שהגדרות הפרטיות שלנו מסודרות כמו שצריך, תיהיה הפרדה בהירה בין הקבוצות בהן אנו חברים ואנו לא רוצים שיראו מה אנו כותבים לבין הקבוצות שחשוב לנו שכל העולם גם אלו שלא חברים שלנו יראו. הגדרות הפרטיות יכולות להוות תנאי הכרחי לקידום העסק שלנו בצורה חכמה תוך שמירה על האינטרס שלנו ושל העסק שלנו.

התוכן הוא המלך – איכות האייטם – איכות הבאז הויראלי

עיקר העבודה בפייסבוק חייבת ליפול על האייטמים אותם נפרסם, ככל שניהיה יצירתיים יותר כך נוכל לעשות רעש חזק יותר ואיכותי יותא על גבי הרשת, אנו יכולים לנקוט מיתוג שלילי ולבצע באז ויראלי שלילי על עצמנו. בכדי לזכות בתשומת הלב אך המשחק הזה מסוכן ויכול להתפוצץ לנו בפנים לאחר זמן מה.

הדרך הכי יעילה ליצירת באז כזה היא שימוש ביצירתיות נטו, לדוגמא אני מעוניין לפתוח קבוצה בפייסבוק של העסק שלי, יהיה עדיף שלא נפתח קבוצה ישירה על שם העסק אלא נפתח קבוצה המגרה את המשתמש להצטרף אליה, אשר עוסקת בשירות או המוצר שלי באופן כללי. ומנוהלת על ידי החברה שלי.

לדוגמא במקום לפתוח קבוצה בשם "דוראן קידום אתרים" פתחנו קבוצה בשם " טיפים חינם לקידום האתר בגוגל" . הקבוצה מנוהלת על ידי צוות דוראן. אנו בקבוצה זו מעניקים חלק ניכר מהשירות שלנו בחינם, המידע שאנו נותנים מכיל בתוכו מפתחות אמיתיים לקידום איכותי של העסק שלנו ללא הוצאה כספית על חברת קידום אתרים.

זה נראה אבסורד כי זה נשמע כאילו אנו פוגעים בפרנסה של עצמנו, אך ההיפך הוא הנכון. כמומחים בתחום קידום אתרים אנו מעוניינים לחלוק כמה שיותר מהמידע שיש בידינו, כי בסופו של דבר רק דרך הקורס שאנו מעבירים במכללת ג'ון ברייס בתל אביב הגולש יוכל להפיק את המירב. קריאה היא צד אחד תרגול ממשי הוא צד אחר.

דרך שנייה שאנו יכולים נקוט בכדי לשווק ברשת החברתית, היא ליצור קבוצה כמו שנכתב למעלה העוסקת במוצר או השירות שאנו מציעים, ברגע שיש לנו קבוצה אנו יכולים להפיק יותר מאשר פרופיל בגלל הגבלת מספר החברים שאנו יכולים לצרף לעצמנו (5,000) כן זה נשמע אבסורד אבל זה קורה די מהר אם פועלים בצורה אינטנסיבית כמה חודשים.

בקבוצה היתרון הברור הוא, המיקוד של הקבוצה על המוצר שלנו, בחירת החברים בצורה מיקרוסקופית (חברים מהנישה), אין הגבלה על מספר החברים. אנו יכולים לפרסם סוגים שונים של אייטמים בקבוצה. והיתרון הכי גדול אנו יכולים לשלוח הודעות לכל חברי הקבוצה ביחד (מומלץ פעם בשבוע כי יותר מזה, זה ממש ספאם)

עמוד מעריצים – כלי יעיל לשיווק בפייסבוק

בנוסף לקבוצה אנו צריכים לפתוח עמודי מעריצים, היתרונות בעמודי מעריצים הם הרבה מעבר לבאז הויראלי, כי כאן אנו נכנסים לפן של קידום אתרים, עמוד המעריצים בניגוד לקבוצה (שהיא סגורה בפני גוגל) פתוח לגוגל, גוגל רואה את כל מה שמתרחש בתוך עמוד המעריצים. לעמוד המעריצים יש אפשרות לבחור כתובת שנרצה (אחרי 25 חברים ואם הכתובת אינה תפוסה) זה יתרון משמאעותי. כי אנו יוצרים עמוד עם URL משלו נפרד על גבי הרשת.

עמוד מעריצים איכותי לא רק שיביא חשיפה גבוהה אלא גם מהווה עמוד BACKLINS איכותי מאד, למי שלא מכיר עמוד נפרד המוציא קישורי עוגן איכותיים לאתר שלנו או לעמוד המוצר, אנו יכולים לצרף כמה אנשים שנרצה ונוכל לבצע קידום של ממש למוצר שלנו בצורה יעילה ואיכותית.

קמפיין ממומן – PPC – לא משתווה לרווח של גוגל

פייסבוק אף מציעה לנו את המודל הממומן של גוגל (PPC) או Pay Per Click , כמובן שיש הבדל מהותי בין המודל של גוגל למודל של פייסבוק, גוגל מוכיחים את עצמם כשולטים במודל זה עם יחס ההמרה והרווח הכי גבוה שיש בשוק. פייסבוק אינם משתווים לכך אם כי בתור באז ויראלי ממומן לעמודים שלנו הפנימיים או לקבוצות שלנו, הדבר יכול להוכיח את עצמו כיעיל. (אם יש לכם כסף)

מבחינת רווח ממשי של מכירות, לא הייתי סומך על כך כדאי פשוט להתחיל קמפיין ממומן בגוגל, בכדי למקסם את התוצאות שלי ולהביא רווח נקי יותר וגדול יותר.

פייסבוק אמנם הוא כלי אדיר להשתמש בו, אך הרשת החברתית מהווה רק צלע קטנה בתוך מערך שיווקי אדיר ולא כדאי להסתמך על פייסבוק ככלי שיווקי עיקרי או לבסס את אסטרטגיית השיווק של העסק שלנו על פייסבוק. עדאי לפעול בפייסבוק לצד רשתות חברתיות אחרות, תוך כדי תהליך של קידום אתרים אורגני וממומן בכדי ליצור מקסימום חשיפה ורווח.

2 תגובות עוד...

שיווק בפייסבוק וברשתות חברתיות

כולנו מכירים את פייסבוק, ד'ה-מארקר ופופיק כרשתות חברתיות מובילות.

אבל מה זה בעצם רשת חברתית?

מה זה אומר מבחינת הפונקציונאליות שהן מאפשרות לנו?

מהן הדרכים הטובות ביותר שבהן אפשר לפעול, ולרתום את הפלטפורמות הנפלאות האלה כדי לשווק ולקדם את עצמינו באינטרנט?

בסרטון הקרוב מדבר גיא בתוכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10 על סוגי רשתות חברתיות, ההבדלים ביניהם, ומפרט את הדרכים הבסיסיות ביותר להתחיל להפיץ את המסר על המוצר/שירות/מידע שאםד כלשהו מספק, ומעוניין להגיע לקהל יעד רלוונטי לתחומו.

ישנם עמודי פרופיל, עמודי עסק/נושא, וקבוצות, ולכל אחד מהאפשרויות הללו ישנן יתרונות וחסרונות בכל הנושא של שיווק. חשוב מאוד לדעת לעשות את עבודת השיווק בצורה כזו שתגרום לאהדה על ידי המשתמשים, ולא הטרדתם, וגם הנושא הזה נידון בסרטון המצורף.

ברמה העקרונית רשתות חברתיות מאפשרות לנו לבצע אינטראקציות עם חברים, משפחה, ומכרים קרובים או רחוקים, ובעזרת כל החברים שלנו ברשת, להגיע למעגלים נרחבים יותר (כמו חברים שלהם, משפחה שלהם וכו'…), ולמנף את הכוח של החברים הווירטואליים שלנו.

רעיונות יצירתיים, צעדים להתחלה כבר במקום ועוד מידע שימושי.

תהנו

סגור לתגובות על שיווק בפייסבוק וברשתות חברתיות עוד...

שיווק באינטרנט וקידום אתרים – עקרונות בסיסיים להתחלת עבודה

איך משתמשים באפיקים שונים באינטרנט בשביל למתג את עצמינו בתחום שלנו, ולגרום למספר רב ככל האפשר של אנשים לדעת שאתה נותן שירות אמין ואיכותי.

גולת הכותרת של תחום השיווק באינטרנט היא מנועי חיפוש, וגוגל כמובן בראשם. המוצרים השונים שגוגל מספקת לבעלי אתרים, ולגולשים הם חוד החנית של האינטרנט, וכל אדם רוצה להופיע בגוגל בביטויים כאלה ואחרים.

בסרטונים הקרובים מסביר גיא בכר, סמנכ"ל פיתוח בקבוצת דוראן, על כל מיני מוצרים שונים שגוגל מציעה, ועל העקרונות הבסיסיים ביותר בדרך שבה גוגל מסתכלת על האתר שלנו. מספר טיפים חשובים ביותר כמו איך לבחור את המילה בה אנו רוצים להתקדם, איך להשתמש בה בצורה חכמה בתוך אתר האינטרנט שלנו, ואיך להבין בעצם מה יכתוב מישהו שצריך שירות כמו שאני מחפש.

אין ספק שמנוע החיפוש גוגל הוא הכלי השיווקי היעיל ביותר, וזה שיכול להניב את ההכנסות הרבות ביותר לכל בעל אתר. מיליונים כבר לוקחים חלק בחגיגה הזאת – ביצוע הטיפים השונים שמוצגים בסרטון יכולים לגרום לעלייה משמעותית במספר הגולשים לאתר האינטרנט שלכם – רוצים להצטרף לחגיגה?

סגור לתגובות על שיווק באינטרנט וקידום אתרים – עקרונות בסיסיים להתחלת עבודה עוד...

 • צרו עמנו קשר

  שם:

  טלפון:

  פרטים נוספים:


 • ארכיון