מיתוג אישי באינטרנט

Sitelinks לאתר – Google AdWords – חלק שלישי ואחרון

סדרת המאמרים הקצרה בנושא ה sitelinks (תוספות של מודעות) מגיעה לסיומה בפוסט הזה. לאחר שהצגתי את יתרונות התוכנה והסיבות העיקריות מדוע לכל מנהל פרסום כדאי להשתמש בה, אציג בפוסט זה איך עושים זאת באופן מעשי. אעבור שלב שלב עם הסברים פשוטים ומובנים גם לאלו שלא "שוחים" בהבנת המושגים של פרסום בגוגל.

קידום אתרים

שיווק באינטרנט

תחילת העבודה עם התוספות של מודעות היא קלה, ניתן להפעיל כל מסע פרסום עם sitelinks לאתר ומערכת AdWords תציג אותם אוטומטית כאשר מודעה במסע פרסום זה תתאים. תחילה, על מנת להגדיר ולהתאים פעולה זו למסע הפרסום יש לעבור לכרטיסיית ההגדרות בחשבון ולערוך את האפשרות "הצג קישורים נוספים אל האתר שלי" בלשונית "תוספים של מודעות".

בלשונית זו ניתן לציין עד 10 קישורי אתר שיוצגו במודעות, הסדר הקישורים שמגדירים יהיה גם הסדר בו יוצגו הקישורים. כל זאת במידה שמסע הפרסום עומד בדרישות ונמצא מתאים להציג sitelinks לאתר. מערכת Google AdWords תציג אוטומטית עד 4 מהקישורים כאשר הם רלוונטים לשאילתת החיפוש.

אז כיצד נדע שמסע הפרסום כשיר להציג את התוספות של המודעות שלנו?

• איכות המודעה צריכה להיות גבוהה כך שהיא מוצגת בין המקומות הראשונים של הקישורים הממומנים (מקומות 1 – 3). מעל תוצאות החיפוש האורגניות.

• ציון האיכות של המודעה צריך להיות גבוה.

• כתובות האתרים של Google Sitelinks לאתר חייבות להפנות את המשתמשים לדפים הנכללים באתר הראשי ומאפשרים למשתמשים לנווט בהם בחופשיות.

כפי שכבר צויין, בהגדרות התוספות של המודעות ניתן להגדיר 10 קישורים אך המערכת תציג רק ארבעה מתחת למודעה המתאימה במועד שידור המודעה המקודמת ולפי סדר ההגדרה.

אני מאחל בהצלחה לכל המפרסמים ומודה שביקרתם בבלוג של שיווק ופרסום באינטרנט. שאלות נוספות בתחום ניתן להעלות פה ואחזור עם תשובה בהקדם.

סגור לתגובות על Sitelinks לאתר – Google AdWords – חלק שלישי ואחרון עוד...

sitelinks לאתר – Google AdWords – החלק השני

בשבוע שעבר הצגתי פה את השירות הנפלא והחדש ישן של גוגל אדוורדס sitelinks (תוספות של מודעות) למודעות הפרסום אשר יעיל ביותר לעוסקים בתחום של שיווק ופרסום באינטרנט ובגוגל בפרט, הרי לכם ובאהבה גדולה החלק השני.

החלק הראשון של המאמר הסתיים בהצגת היתרונות של ה sitelinks והסיבות העיקריות מדוע מומלץ לכל מפרסם להשתמש בתוכנה. ציינתי שהתוכנה תגדיל את שיעור הקליקים של מסע הפרסום (30% בממוצע לפי דברי חברת גוגל), תגדיל את שיעור ההמרות ותשפר את העברת המסר של אותו מותג אנו מפרסמים. בעוד בנקודה הראשונה (הגדלת הקליקים למסע הפרסום) נגעתי בחלקו הראשון של המאמר אתייחס פה ל 2 הנקודות הנוספות.

תוספות של מודעות יכולות להגדיל את שיעורי ההמרות ואת רמות המכירה של העסק ע"י קיצור הנתיב להמרה ע"י הצרכן והפנייתו להצעות בעלי ערך ומבצעי קידום מכירות. בעזרת עד ארבעה כתובות אתרים נוספות, הגולשים יכולים למצוא את כל מה שהם מחפשים במהירות רבה יותר ובכך להקל עליהם את תהליך הרכישה. הציעו לגולשים לבחור בין דפים איכותיים כגון רעיונות למתנות החג או פרטי סוף עונה וכדומה בנוסף לדף הבית שלכם.

Sitelinks יכולים לשפר את ההזדמנות להעברת המסר של המותג ע"י ניצול השטח הנוסף להצגת המותגים. אודות לשטח הפרסום הנוסף בגוגל תוכלו להציג מסרי מפתח להצעות מיוחדות בקרב הגולשים שלכם לפני שהם לוחצים על מודעה או על קישור בתוצאות האורגניות.

מודעת טקסט ממותגת עם תוספות של מודעות (עד 4 תוספות / קישורים) מספקת את האפשרות לפלח את הגולשים ולהפנות אותם לדף והמקום הרלוונטי ביותר באתר.

מחקרים של גוגל הוכיחו שתוספות של מודעות מגדילות באופן משמעותי את ערך הפרסום עם מונחי המותג של העסק. כמו שכבר ציינתי שיעורי הקליקים למסע הפרסום יכולים לגדול ב 30% ואף יותר ובהנחה שקיצור הנתיב עד לביצוע הרכישה והדגשת הנחות מיוחדות ומבצעי קידום מכירות מוצגות ועשויות בתבונה גם ההמרות יגדלו ובהתאם גם הרווחים הכוללים של העסק.

ה sitelinks מאפשרים גם להינות מהערך הגבוה ביותר בשאילתה הקשורה לעסק, גולשים אשר מחפשים את המותג שלכם כבר מתאימים ממילא ובעזרתם של ה sitelinks תוכלו להעצים את המסרים שבזכותם אותם גולשים הגיעו אליכם מלכתחילה.

השילוב של מתן הצעות מחיר על סמך מונח הקשור למותג ביחד עם תוספות של מודעות בעצם עוזר להפיק את הערך המקסימלי מביטויי מפתח הקשורים למותג שכן אתם שולטים במסר שאתם רוצים להעביר והמסר יפנה לקבוצה נרחבת של גולשים: פרסום של מונחי המותג יכול להגדיל את הרווח הכולל ע"י הגדלת נפח ההמרות, התוספות של המודעות עוזרות להגדיל את הרווח הכולל המתקבל ממתן הצעות מחיר על סמך מונחים הקשורים למותג ותוספות של מודעות יכולות לשפר את ההזדמנות שלכם להעביר את המסר של המותג ע"י ניצול השטח הנוסף להצגת המותגים שלכם.

קידום אתרים בגןגל

שיווק באינטרנט

בימים הקרובים אעלה את החלק השלישי והאחרון בנושא תוספות של מודעות למסע הפרסום. עד אז ואם אין לכם סבלנות אתם מוזמנים לפנות אלי ישירות או לבדוק את האפשרות של קורס קידום אתרים המקיף את כל החומר בתחום.

בהצלחה

סגור לתגובות על sitelinks לאתר – Google AdWords – החלק השני עוד...

קידום אתרים למתחילים

בעולם מושלם, אתר אינטרנט חדש הכתוב בצורה מושלמת עם מידע מעניין ומקורי היה מופיע בעמוד הראשון של גוגל רק מהסיבה שהוא מספיק טוב אך לצערנו זו לא המציאות. תוכן מעניין ומקורי בשלב הראשוני זה טוב אך לא מספיק ובטח לא מבטיח דירוג גבוה בגוגל. יש כמה פעולות בתחום של קידום אתרים שפשוט מומלץ לבצע על מנת שתיהיה לנו האפשרות למצוא את האתר ולקרוא בו.

לפני שנדון בנקודות שמומלץ לבצע מבחינת קידום אתרים בגוגל וביתר מנועי החיפוש המרכזיים רצוי שהאתר יכיל את התוכן והמידע האינפורמטיבי ביותר בתחום שלו. שיכיל תוכן חיוני ומקורי בנושאים ספציפיים, יכול להיות שנבצע את כל מה שחשוב בקידום אתרים אך אם התוכן לא איכותי הגולשים לא יחזרו לבקר באתר. "Keep It Simple", נשמור על אתר פשוט וידידותי לגולש. ברגע שהבנו את הנקודות הבסיסיות יש הרבה פעולות שאפשר לבצע בכדי להגדיל את הנראות שלו לגולשים במאמר זה נדון על אחד השלבים הראשונים והחשובים – מילות מפתח.

המושג מילות מפתח מתייחס למה הגולש מקליד בכדי לקבל תוצאות רלוונטיות. מילים וצירופי מילים בהם משתמשים הגולשים דכי לחפש באמצעות מנוע חיפוש, שיתנו להם מידע רלוונטי. האלגוריתמים של מנועי החיפוש (כגון גוגל) מעניקים ניקוד יחסי לכל מילה בהתאם לפרמטרים שונים.

אנו נרצה שטקסט האתר שלנו יכיל מילות מפתח שהגולשים מקלידים וע"י כך הם ימצאו אותנו ביתר קלות כלומר נמקד את הגולשים אלינו באמצעות מילות המפתח. כיום, ברוב האתרים תנועת המבקרים ממנועי החיפוש מגיעה רק במקרה כיון שאין תכנון נכון של האתר להשגת מקסימום מבקרים. התאמה גבוהה בין המילים המופיעות באתר שלנו ובין מילים שהגולשים מקלידים תביא למספר גולשים גבוה יותר.

אז באילו מילות מפתח להשתמש? לשאלה זו שעולה בכל פעם שמישהו מקדיש מעט תשומת לב לאתר האינטרנט שלו אין תשובה חד משמעית. מצד אחד נרצה מילים וצירופי מילים בהם משתמשים הגולשים כדי לאתר דפי מידע רלוונטים לנושא בו הם מתעניינים ומצד שני נרצה מילים וצירופי מילים אשר אותרו מתוך דפי מידע באינטרנט ע"י מנועי החיפוש. לצורך תשובה ממוקדת יותר מומלץ לבצע מחקר מילות מפתח.

מחקר מילות מפתח מבוצע על מנת שנבין אילו מילות מפתח ייצורו התאמה מלאה בין הגולשים לבין מנועי החיפוש. המחקר ייתן לנו גם פרספקטיבה על כדאיות הרעיון לאתר האינטרנט וזיהוי פלחי שוק שיש להם ביקוש משמעותי ושאינם מוצפים במתחרים.

שלב מחקר מילות המפתח הינו שלב בסיסי, שלב שלוקח לא מעט זמן וחשוב מאד להמשך הדרך. על מנת לראות בעיניים את טיב הפעולות של קידום אתרים דרוש סבלנות. אלו תהליכים שלוקחים זמן ועל הדרך גם עושים טעויות. חשוב להיות סבלניים וללמוד מהטעויות כי בסופו של התהליך הנוף מהמקום הראשון בדף התוצאות הוא מדהים.

סגור לתגובות על קידום אתרים למתחילים עוד...

קידום אתרים – קורס או למידה עצמאית?

יותר ויותר עסקים מתחילים להבין את החשיבות של קידום אתרים בגוגל ואת היתרונות בלהיות בעמוד התוצאות הראשון של גוגל. יותר ויותר מנהלי שיווק מנסים להבין את התחום הזה אם זה ע"י קריאת ספרים, קורס קידום אתרים או כל דרך אחרת שהיא. עולם השיווק הבין כבר מזמן שאי אפשר להתעלם מהאינטרנט וקידום אתרים זה מרכז הליבה של התחום מבחינה שיווקית.

כמו רכישת ידע בנושאים שונים גם קידום אתרים ניתן "לרכוש" בזול ע"י קריאת בלוגים שיחות עם חברים וכדומה ואפשר לרכוש אותו בצורה מקצועית ואקדמאית ע"י קורס קידום אתרים. הבעיה היא שאנשי שיווק רבים חושבים שהם מבינים את התחום ועל הדרך עושים נזקים לאתרים שהם מקדמים ולעיתים גם נזקים בלתי הפיכים.

כמה נקודות בסיסיות על קידום אתרים שחשוב לדעת גם אם אין לכם נגיעה בעולם השיווק:

• קידום אתר זהו תהליך ארוך וממושך ולא פעולה או פעולות שמסתיימות בשבוע עבודה אחד. האלגוריתם של מנועי החיפוש משתנים כל הזמן ומה שהצליח מבחינת קידום האתר לפני חצי שנה לא בהכרח יצליח היום. זה תחום שדורש הסתכלות לטווח ארוך ומחוייבות.

• סבלנות. לא פעם יצא לי לשמוע מלקוחות שאנשי "מקצוע" הבטיחו להם "תוך חודשיים אתה במקום הראשון בגוגל" אז דבר ראשון אם מישהו מבטיח לכם מיקום הוא משקר, אף אחד לא יכול להבטיח מיקום גם לא גוגל ושנית תהליך קידום האתר הינו תהליך ארוך שבתחומים מסויימים יכול לקחת גם למעלה משנה.

• במידה ואתם שוכרים עובד או חברה שתבצע לכם את העבודה של קידום האתר מומלץ לשאול אותם כמה שיותר שאלות, לפי התשובות שלהם אתם כבר תבינו אם יש לכם עסק עם מקצוען או חובבן.

• על מנת להופיע בדף התוצאות הראשון של גוגל צריך אתר טוב ואיכותי. אתר שיספק משהו שהגולשים רוצים. זה יכול להיות תוכן, מוצר, שירות או כל דבר אחר.

קידום אתרים זהו תחום רחב מאד שברגע שיש את הכלים והידע המקצועי השמים הם הגבול. קורס קידום אתרים, סדרת ספרים מקצועית או מציאת הבלוג הנכון אלו רק חלק מהאפשרויות שעומדות בפני המתעניינים בתחום.

תגובה אחת עוד...

שם המשחק – שיווק ופרסום באינטרנט

המדיה החדשה – ישנה שנקראת בשמה הכולל, האינטרנט ,שינתה את חוקי המשחק בתחום השיווק והפרסום בעולם. המושג הכוללני "שיווק באינטרנט" כולל בתוכו דרישה בידע רב של תחומים כגון: עיצוב, פיתוח, פרסום בגוגל וברשת, יצירתיות ומכירות. שיווק ופרסום באינטרנט זה עולם ומלואו.

הסיבה שקראתי לשיווק באינטרנט מושג כוללני כיוון שיש מספר רב של דרכי שיווק אם זה שיווק ממומן במנועי החיפוש – (SEM, לדוגמא: גוגל אדוורדס), קידום אתרים אורגני (SEO), באנרים באתרים, שיווק דרך דואר אלקטרוני, ווב 2.0 וכו'.

שיווק באינטרנט כיום מפולח לכמה מודלים עסקיים:

E-commerce – שיווק מוצרים או שירותים ישירות לעסקים, מה שנקרא B2B או B2C.

ענף הפרסום.

שיווק דרך אפילאייט / שותף (affiliate marketing) שיווק הנעשה ע"י שותף (אדם או חברה) המקדם מוצרים ושירותים של מפרסמים עבור עמלות בגין פעולות שביצע גולש. פעולות כגון: רכישות, לידים, חשיפה הקלקה וכדומה.

שיווק אינטרנטי מקומי – האמריקאים קוראים לזה "selling belly to belly", יצירת יחסים עם הלקוח דרך מיקום פיסי באמצעות האינטרנט ובהמשך לשמור איתו על קשר באופליין.

אלו המודלים העסקיים היותר פופלאריים שיש היום בשוק האינטרנט כמובן שיש מודלים רבים נוספים כאשר כל עסק פועל לפי מה שמתאים לו.

השיווק באמצעות האינטרנט מאופיין בעיקר בהיותו שיווק אישי, בד"כ הגולש יושב לבד מול מסך המחשב ומחפש את מה שהוא רוצה. הקלדת ביטוי החיפוש ע"י אותו גולש הופכת את אותו ביטוי לפרמטר החשוב ביותר מבחינת המשווקים. אם המשווקים לא יידעו מה הגולש חיפש הם לא יידעו מה לשווק לו. צורת שיווק זו שבו המשווקים מציעים לגולש מוצרים או שירותים שהוא מחפש הופכים את השיווק באינטרנט למדיה היעילה ביותר שיש היום בשוק.

השיטה הזו של משיכה הלקוח בצורה בודדת מכירחה את המשווקים באינטרנט לפעול לפי קיטלוג הגולשים אם זה במין הגולש, גיל, מיקום גיאוגרפי או כל ניתוח אחר. למשווקים יש את הפריבלגיה לפרסם רק למי שזה באמת מעניין אותו לדוגמא: חברה לבגדי נשים לא תבזבז משאבים של כסף וזמן לכלל האוכלוסיה, היא תנתח את הגולשים הרלוונטים בשבילה ותשווק רק להן ובכך תגדיל את אחוז ההצלחה שלה בין הפירסום / שיווק למכירות החברה. במקום לשווק לכלל האוכלוסיה שביניהם גם גברים, ילדים וכו היא צוכל לשווק רק לנשים או לגברים שמחפשים לקנות לאישה מתנה ואם לחברה יש רק חנות אחת היא גם תוכל לשווק לפי מיקום ואין סוף לרמת הנתונים שהחברה יכולה להוציא באינטרנט על מנת שמחלקת השיווק שלה תפיק את המיטב.

אין ספק שדרך זו של שיווק ופרסום באינטרנט הינה היעילה, החסכונית והמדידה ביותר שיש היום בשוק העסקים והפנאי. אנו עדים בשנים אלו למהפכה בעולם השיווק ואני אמשיך לעקוב אחרי השינויים המתחוללים בה ולעדכן אתכם, הקוראים.

אתם מוזמנים לשתף, לשאול ולהתייעץ איתי.

סגור לתגובות על שם המשחק – שיווק ופרסום באינטרנט עוד...

שיווק בפייסבוק

בעולם השיווק באינטרנט קיימים מספר כלים עיקריים שניתן להשתמש בהם ומספר אסטרטגיות יעילות שניתן לנקוט בכדי לשווק בצורה יעילה וקלה. תהליך ארוך של מיתוג אישי יכול להביא לתועלת אדירה לחברה ואפילו לפתוח דלתות במקומות גבוהים מאד. מיתוג חיובי על גבי האינטרנט מהווה את אחד מאבני היסוד של שיווק באינטרנט.

היום לכולם יש פייסבוק, פייסבוק עד היום מהווה את החור הגדול ביותר באבטחת המידע שלנו על גבי הרשת, אפילו גוגל שזוחל לכל מקום אינו מגיע לרמת הפרטים שניתן להשיג עלינו רק דרך התבוננות בפרופיל הפייסבוק שלנו. מצב קיים זה של גלובלזיציה של מידע עד לפרטים האישיים והאינטימיים שלנו.

יכולה להיות כלי יעיל בכל הקשור לשיווק אינטרנטי וכמובן מיתוג אישי חיובי על גבי הרשת. אותו חסרון או "חור באבטחה" הוא גם הכלי המושיע וחורץ הגורלות. הפרופיל הוא הפנים שלנו על גבי הרשת, איך שאנו מציגים את עצמנו, מה שאנו כותבים על עצמנו, צורת ההתבטאות בסטטוסים שלנו, באירועים והקבוצות אליהם אנו משתייכים ונוכחים.

כל הגורמים האלה בסופו של דבר קובעים איך אנו נראים מבחוץ, ויכולים לחרוץ לפעמים את הדין על עסקאות שלמות. לא פעם אנשים איבדו את עבודתם, בעקבות הפייסבוק. אם זה פליטת פה על הבוס בעבודה, או עדכון סטטוסים כאשר אמרנו שאנו חולים ולא יכולים לעבוד מול מחשב. כל הסיבות הנ"ל משדרות ומעבירות מסדר ברור כשמש והוא "מי אנחנו".

שיווק בפייסבוק – אז מי אנחנו ? איך אנו יכולים למנף זאת לטובתנו ? – כמה דרכים יעילות לשווק את עצמנו נכון בפייסבוק

פייסבוק כרשת החברתית הגדולה בעולם, מציבה לנו מספר כלים עיקריים לשווק את עצמנו, אך דווקא ראש יצירתי ולא שיגרתי יכול להניב יותר תוצאות מסתם שימוש בכלים טכניים שמציבים לנו. כל כלי אוצר בתוכו פוטנציאל אדיר שאנו יכולים לממש אם רק נחשוב מעט מחוץ לקופסא. כמו כן לכל כלי ושיטה יש מספר דרכים שניתן לפעול בהם בכדי להשיג את התוצאות הרצויות.

הפרופיל שלכם בפייסבוק – הנשק הסודי

הרבה אנשים אינם מבינים זאת, אך הפרופיל בחשבון הפייסבוק יכול להוות את אחד המוקדים הרציניים והאיכותיים ביותר לשיווק ויראלי ולשיווק העסק שלנו על גבי הרשת, הפרופיל שלנו בפייסבוק אלה הפנים שלנו על גבי הרשת, לרובנו יש מעל 500 חברים החל ממכרים מהגן ועד לבוסים מהעבודה.

חלקם עוסקים בתחום שלנו, חלקם בתחומים אחרים, מה שבטוח שיכולות להיפתח בפנינו הרבה דלתות חדשות על ידי שיווק חכם של העסק שלנו על גבי הרשת, יש כמה דגשים חשובים שכדאי לתת כאשר אנו משתמשים בפרופיל הפייסבוק שלנו כאמצעי לשיווק העסק \ מוצר שאנו מציעים או משווקים.

1. שפה נאותה \ חזות עסקית

2. פרופיל אישי \ פרופיל עסקי

3. בחירת חברים

4 . הרשאות הפרופיל

5. עדכון שוטף – יצירת באז איכותי

שפה נאותה – חזות עסקית

כאשר אנו מעוניינים לשווק את עצמנו בצורה איכותית דרך הפרופיל פייסבוק שלנו, עלינו לקחת את גורם השפה בחשבון. כולנו מגיבים בסטטוסים של חברים, קבוצות שאנו משתייכים אליהם, עמודי מעריצים או סתם כותבים על הקיר של מישהו באתר. בכל המקרים האלה החברים שלכם יכולים לראות בזמן אמת את מה שכתבתם. כמו כן התמונות שאתם מעלים, התמונה של הפרופיל שלכם צריכה לשדר את אותה מקצועיות כמו התוכן שתפרסמו.

חשוב מאד לשמור על שפה נקיה ונאותה בעת הכתיבה, ברגע שבחרנו לשנס את הפרופיל למטרה של קידום העסק שלנו עלינו להבין שהפרופיל הופך לפנים שלנו, ועל הפנים שלנו להיות רציניות, מקצועיות ואיכותיות. אם נכתוב קללות, גידופים ונשתמש בשפה שאינה נאותה אנו ממתגים את עצמנו בצורה שלילית.

למה שארצה לחתום חוזה של עשרות אלפי שקלים עם ברברי?

פרופיל עסקי \ פרופיל אישי

יש מנכ"לים ובעלי עסקים אשר נמנעים מלהשתמש בפרופיל האישי שלהם, ויוצרים פרופיל שני. פרופיל החברה, ברגע שאנו בחרנו לנקוט בשיטה זו, עלינו לשים דגשים חשובים על נושא העריכה של הפרופיל, הגדרות הפרטיות שלו (האם חשוף לעולם או לא), תמונות, אירועים וקבוצות. ישנה חשיבות רבה על מיקוד כאשר אנו פותחים פרופיל עסקי.

עלינו לוודא שהפרופיל ממוקד על נושא המוצר או השירות שאנו מעניקים, במידה ואנו חברת קידום אתרים, יש לדאוג שהפאופיל העסקי שלנו יהיה ברשימת החברים של כל מקדמי האתרים בפייסבוק, יהיה חבר פעיל בכל הקבוצות, שיהיו לו תחומי עניין הקשורים לעסק. למעשה שכל הפרופיל יתמקד אך ורק במוצר או השירות.

מיקוד שכזה יניב תוצאות יפות מאד בכל הקשור לשיתופי פעולה עסקיים ויכול לפתוח לנו הרבה דלתות ברגע שפעילות החברה גדלה ושומעים על החברה יותר. חשוב שכל הסטטוסים, עדכונים ומידע יהיה קשור בחברה ובמוצר וכמובן בשוק עצמו.

שיווק בפייסבוק – בחירת חברים

אחד התהליכים החשובים בשיווק בפייסבוק וברשתות חברתיות בפרט, הוא בחירת חברים נכונה. ברגע שאנו חברים של האנשים הנכונים, ואותם אנשים נעשים פעילים בקבוצה שפתחנו, עמוד מעריצים, או הפרופיל שלנו. אנו למעשה פותחים עוד ערוץ הפצה של המוצר \ שירות שלנו. במידה ויהיו לנו חברים העוסקים בתחום והם יפרסמו על הקיר שלהם תגובות, פוסטים או דיבורים על העסק שלנו.

הדבר מופיע אצלהם על הקיר, סקרנים שמעוניינים לראות על מה מדובר יכולים להיחשף לעסק שלנו \ מוצר \ שירות בצורה יעילה ופשוטה. במידה וזה קורה בכמה רמות עומק, אנו ממנפים את החשיפה הזו הלאה בצורה יעילה ונוחה כמעט ללא מאמץ מצידנו, לכן בחירת חברים היא חשובה.

דגש: אין זה אומר שלא אמורים להיות לכם חברים אחרים שלא קשורים לתחום, אלא פשוט לדאוג שכל האנשים המוכרים בתחום יהיו בחברים שלכם. זה טוב לעסק וטוב לתחום.

הגדרות פרטיות בפרופיל האישי – הרשאות פרופיל

הסיבה הגדולה ביותר לפיטורין כתוצאה מהפייסבוק נובעת מהגדרות פרטיות קלוקלות. כמה מקרים שפורסמו באינטרנט מזכירים מספר אנשים שכתוצאה מעדכון סטטוס בפייסבוק או פעולות אחרות חשפו את היותם שקרנים, ואיבדו את מקום העבודה שלהם. (זה מה שקורה שהבוס שלך בחברים שלך)

לכן עלינו לבצע מידור נכון של החברים, ברגע שהגדרות הפרטיות שלנו מסודרות כמו שצריך, תיהיה הפרדה בהירה בין הקבוצות בהן אנו חברים ואנו לא רוצים שיראו מה אנו כותבים לבין הקבוצות שחשוב לנו שכל העולם גם אלו שלא חברים שלנו יראו. הגדרות הפרטיות יכולות להוות תנאי הכרחי לקידום העסק שלנו בצורה חכמה תוך שמירה על האינטרס שלנו ושל העסק שלנו.

התוכן הוא המלך – איכות האייטם – איכות הבאז הויראלי

עיקר העבודה בפייסבוק חייבת ליפול על האייטמים אותם נפרסם, ככל שניהיה יצירתיים יותר כך נוכל לעשות רעש חזק יותר ואיכותי יותא על גבי הרשת, אנו יכולים לנקוט מיתוג שלילי ולבצע באז ויראלי שלילי על עצמנו. בכדי לזכות בתשומת הלב אך המשחק הזה מסוכן ויכול להתפוצץ לנו בפנים לאחר זמן מה.

הדרך הכי יעילה ליצירת באז כזה היא שימוש ביצירתיות נטו, לדוגמא אני מעוניין לפתוח קבוצה בפייסבוק של העסק שלי, יהיה עדיף שלא נפתח קבוצה ישירה על שם העסק אלא נפתח קבוצה המגרה את המשתמש להצטרף אליה, אשר עוסקת בשירות או המוצר שלי באופן כללי. ומנוהלת על ידי החברה שלי.

לדוגמא במקום לפתוח קבוצה בשם "דוראן קידום אתרים" פתחנו קבוצה בשם " טיפים חינם לקידום האתר בגוגל" . הקבוצה מנוהלת על ידי צוות דוראן. אנו בקבוצה זו מעניקים חלק ניכר מהשירות שלנו בחינם, המידע שאנו נותנים מכיל בתוכו מפתחות אמיתיים לקידום איכותי של העסק שלנו ללא הוצאה כספית על חברת קידום אתרים.

זה נראה אבסורד כי זה נשמע כאילו אנו פוגעים בפרנסה של עצמנו, אך ההיפך הוא הנכון. כמומחים בתחום קידום אתרים אנו מעוניינים לחלוק כמה שיותר מהמידע שיש בידינו, כי בסופו של דבר רק דרך הקורס שאנו מעבירים במכללת ג'ון ברייס בתל אביב הגולש יוכל להפיק את המירב. קריאה היא צד אחד תרגול ממשי הוא צד אחר.

דרך שנייה שאנו יכולים נקוט בכדי לשווק ברשת החברתית, היא ליצור קבוצה כמו שנכתב למעלה העוסקת במוצר או השירות שאנו מציעים, ברגע שיש לנו קבוצה אנו יכולים להפיק יותר מאשר פרופיל בגלל הגבלת מספר החברים שאנו יכולים לצרף לעצמנו (5,000) כן זה נשמע אבסורד אבל זה קורה די מהר אם פועלים בצורה אינטנסיבית כמה חודשים.

בקבוצה היתרון הברור הוא, המיקוד של הקבוצה על המוצר שלנו, בחירת החברים בצורה מיקרוסקופית (חברים מהנישה), אין הגבלה על מספר החברים. אנו יכולים לפרסם סוגים שונים של אייטמים בקבוצה. והיתרון הכי גדול אנו יכולים לשלוח הודעות לכל חברי הקבוצה ביחד (מומלץ פעם בשבוע כי יותר מזה, זה ממש ספאם)

עמוד מעריצים – כלי יעיל לשיווק בפייסבוק

בנוסף לקבוצה אנו צריכים לפתוח עמודי מעריצים, היתרונות בעמודי מעריצים הם הרבה מעבר לבאז הויראלי, כי כאן אנו נכנסים לפן של קידום אתרים, עמוד המעריצים בניגוד לקבוצה (שהיא סגורה בפני גוגל) פתוח לגוגל, גוגל רואה את כל מה שמתרחש בתוך עמוד המעריצים. לעמוד המעריצים יש אפשרות לבחור כתובת שנרצה (אחרי 25 חברים ואם הכתובת אינה תפוסה) זה יתרון משמאעותי. כי אנו יוצרים עמוד עם URL משלו נפרד על גבי הרשת.

עמוד מעריצים איכותי לא רק שיביא חשיפה גבוהה אלא גם מהווה עמוד BACKLINS איכותי מאד, למי שלא מכיר עמוד נפרד המוציא קישורי עוגן איכותיים לאתר שלנו או לעמוד המוצר, אנו יכולים לצרף כמה אנשים שנרצה ונוכל לבצע קידום של ממש למוצר שלנו בצורה יעילה ואיכותית.

קמפיין ממומן – PPC – לא משתווה לרווח של גוגל

פייסבוק אף מציעה לנו את המודל הממומן של גוגל (PPC) או Pay Per Click , כמובן שיש הבדל מהותי בין המודל של גוגל למודל של פייסבוק, גוגל מוכיחים את עצמם כשולטים במודל זה עם יחס ההמרה והרווח הכי גבוה שיש בשוק. פייסבוק אינם משתווים לכך אם כי בתור באז ויראלי ממומן לעמודים שלנו הפנימיים או לקבוצות שלנו, הדבר יכול להוכיח את עצמו כיעיל. (אם יש לכם כסף)

מבחינת רווח ממשי של מכירות, לא הייתי סומך על כך כדאי פשוט להתחיל קמפיין ממומן בגוגל, בכדי למקסם את התוצאות שלי ולהביא רווח נקי יותר וגדול יותר.

פייסבוק אמנם הוא כלי אדיר להשתמש בו, אך הרשת החברתית מהווה רק צלע קטנה בתוך מערך שיווקי אדיר ולא כדאי להסתמך על פייסבוק ככלי שיווקי עיקרי או לבסס את אסטרטגיית השיווק של העסק שלנו על פייסבוק. עדאי לפעול בפייסבוק לצד רשתות חברתיות אחרות, תוך כדי תהליך של קידום אתרים אורגני וממומן בכדי ליצור מקסימום חשיפה ורווח.

2 תגובות עוד...

שיווק בפייסבוק וברשתות חברתיות

כולנו מכירים את פייסבוק, ד'ה-מארקר ופופיק כרשתות חברתיות מובילות.

אבל מה זה בעצם רשת חברתית?

מה זה אומר מבחינת הפונקציונאליות שהן מאפשרות לנו?

מהן הדרכים הטובות ביותר שבהן אפשר לפעול, ולרתום את הפלטפורמות הנפלאות האלה כדי לשווק ולקדם את עצמינו באינטרנט?

בסרטון הקרוב מדבר גיא בתוכנית הטלוויזיה "המקצוענים" בערוץ 10 על סוגי רשתות חברתיות, ההבדלים ביניהם, ומפרט את הדרכים הבסיסיות ביותר להתחיל להפיץ את המסר על המוצר/שירות/מידע שאםד כלשהו מספק, ומעוניין להגיע לקהל יעד רלוונטי לתחומו.

ישנם עמודי פרופיל, עמודי עסק/נושא, וקבוצות, ולכל אחד מהאפשרויות הללו ישנן יתרונות וחסרונות בכל הנושא של שיווק. חשוב מאוד לדעת לעשות את עבודת השיווק בצורה כזו שתגרום לאהדה על ידי המשתמשים, ולא הטרדתם, וגם הנושא הזה נידון בסרטון המצורף.

ברמה העקרונית רשתות חברתיות מאפשרות לנו לבצע אינטראקציות עם חברים, משפחה, ומכרים קרובים או רחוקים, ובעזרת כל החברים שלנו ברשת, להגיע למעגלים נרחבים יותר (כמו חברים שלהם, משפחה שלהם וכו'…), ולמנף את הכוח של החברים הווירטואליים שלנו.

רעיונות יצירתיים, צעדים להתחלה כבר במקום ועוד מידע שימושי.

תהנו

סגור לתגובות על שיווק בפייסבוק וברשתות חברתיות עוד...

שיווק באינטרנט וקידום אתרים – עקרונות בסיסיים להתחלת עבודה

איך משתמשים באפיקים שונים באינטרנט בשביל למתג את עצמינו בתחום שלנו, ולגרום למספר רב ככל האפשר של אנשים לדעת שאתה נותן שירות אמין ואיכותי.

גולת הכותרת של תחום השיווק באינטרנט היא מנועי חיפוש, וגוגל כמובן בראשם. המוצרים השונים שגוגל מספקת לבעלי אתרים, ולגולשים הם חוד החנית של האינטרנט, וכל אדם רוצה להופיע בגוגל בביטויים כאלה ואחרים.

בסרטונים הקרובים מסביר גיא בכר, סמנכ"ל פיתוח בקבוצת דוראן, על כל מיני מוצרים שונים שגוגל מציעה, ועל העקרונות הבסיסיים ביותר בדרך שבה גוגל מסתכלת על האתר שלנו. מספר טיפים חשובים ביותר כמו איך לבחור את המילה בה אנו רוצים להתקדם, איך להשתמש בה בצורה חכמה בתוך אתר האינטרנט שלנו, ואיך להבין בעצם מה יכתוב מישהו שצריך שירות כמו שאני מחפש.

אין ספק שמנוע החיפוש גוגל הוא הכלי השיווקי היעיל ביותר, וזה שיכול להניב את ההכנסות הרבות ביותר לכל בעל אתר. מיליונים כבר לוקחים חלק בחגיגה הזאת – ביצוע הטיפים השונים שמוצגים בסרטון יכולים לגרום לעלייה משמעותית במספר הגולשים לאתר האינטרנט שלכם – רוצים להצטרף לחגיגה?

סגור לתגובות על שיווק באינטרנט וקידום אתרים – עקרונות בסיסיים להתחלת עבודה עוד...

שיווק באינטרנט בעזרת באז וויראלי – מתג את עצמך כמומחה

אנחנו בדוראן מאמינים שאחת הדרכים הטובות ביותר לשווק את עצמך, היא על ידי הפצת הידע שלך ברבים. הרבה אנשים מפחדים לספר "סודות מקצועיים" כדי שלא יגנבו להם אותם…

זו חשיבה אבסורדית לטעמינו, מכיוון וברגע שאתה מפיץ (בייחוד באינטרנט) את הידע שלך לכל עבר, ודואג שבכל מקום ידעו שאתה אמרת את הטיפ הזה, או הצעת את ההצעה המועילה ההיא, אתה בעצם יוצר לעצמך משווקים אופציונאליים, והרבה אנשים שמבינים מי הוא המקצוען בתחום.

הרי בכל מקרה – מי שמחפש ללמוד בעצמו משהו, ולקבל טיפים כאלה או אחרים, יגיע למישהו אחר באינטרנט שכבר דיבר על זה, אולי המתחרה שלך, ואותו אדם שמנסה ללמוד בעצמו משהו הוא בין כה לא לקוח… אז למה לתת לו להגיע אל המתחרה שלך?

בסרטון המובא כאן, סתיו זילברשטיין שהוא מנכ"ל חברת דוראן קידום אתרים, מדבר בתוכנית "המקצוענים" בערוץ 10 בטלוויזיה על הדרכים השונות בהן ניתן להשתמש כדי למתג את עצמינו כמומחים בשוק או התעשייה בה אנו נמצאים. אין ספק שזו אחת הדרכים הטובות לייצר לעצמך באז וויראלי (כשיש הרבה אנשים שמדברים על משהו מסוים, זה מצב שקוראים לו בטרמינולוגיה המקצועית Buzz). דבר ככל האפשר, ורצוי כמה שיותר על פרטים קטנים ומשמעותיים בעסק שלך, בכל פלטפורמה רלוונטית, וככה הרבה אנשים יכירו את השם שלך ובהתאם גם יבינו שאתה מקצוען בדברים כאלה ואחרים.

אם הם לא יצטרכו את השירות שלך, כשישמעו על מישהו שכן צריך – יזכרו את השם והמקום בו קראו עליך, וידאגו לשלוח אותו לשם…

סגור לתגובות על שיווק באינטרנט בעזרת באז וויראלי – מתג את עצמך כמומחה עוד...

  • צרו עמנו קשר

    שם:

    טלפון:

    פרטים נוספים:


  • ארכיון